Hollanda

Avrupa’nın incisi, üniversiteleri dünya sıralamasında olan Hollanda verdiği eğitimle tüm ülkelere örnek olmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Lisans eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri bölümüne göre 1 veya 2 yıl olmaktadır.

Öğrenci eğitim alırken yasal bir şekilde çalışıp iyi paralar kazanabilmektedir. Mezuniyet sonrası da ülkede kalmak ve iş aramak genelde Türk öğrencilerinin tercih ettiği bir yoldur. Giriş koşullarında İngilizce bilmek gerekmektedir. Öğrencinin lise veya üniversite hayatında ki ders notları da okulların kabul etmesi için baktığı kıstaslardır.

Hollanda hükümeti sağladığı burslarla uluslararası öğrencilerin tercihlerini ülkelerinden yana kullanmalarını amaçlamaktadır. Burs başvuruları educationishere tarafından yapılmaktadır. İşletme, mühendislik, psikoloji, eğitim, turizm ve birçok alanda öğrenciler eğitim alabilir.
 

Eğitim alabileceğiniz başlıca üniversiteler; University of Amsterdam, Utrecht University, Erasmus University Rotterdam, Leiden University, Maastricht University.

**Bu okullara burslu bir şekilde başvurmak için bizleri arayabilirsiniz.

Education Is Here|Yurt Dışı Eğitim

Cihangir Mahallesi Pürtelaş Sokak no 37 Daire 4 Beyoğlu İstanbul

 

Tel: +90 538-344-3665

 

  • Instagram

© 2020 by Education Is Here. Created by Eren Yalçın