Kanada

Türk öğrencilerin son yıllarda rağbet gösterdiği ülke olan Kanada’da, üniversiteler dünya sıralamasında yer alır. Kanada’da üniversite eğitimi alabilmek için gerekli evrakları hazırlamak ve İngilizce bildiğinizi göstermek yeterlidir. Eğer İngilizceniz yetersizse hazırlık eğitimi veren kurumlara tarafımızca ücretsiz bir şekilde yerleşebilir, dil eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

Kanada okulları üniversite ve kolej olarak ikiye ayrılmaktadır. Üniversiteye giriş için akademik geçmişleri yetersiz olan öğrenciler, kolejlere rahatlıkla giriş yapabilirler. Üniversitelerde lisans 4 yıl yüksek lisans 2 yıldır. Kolejlerde ise lisans 3 yıl, yüksek lisans 1 yıldır.
Öğrenciler eğitim aldıkları dönem boyunca yasal çalışma iznine sahiptirler. Mezun olduktan sonra ise yine ülkede kalma, yaşama ve yasal bir şekilde çalışma iznine sahip olmaya devam ederler. Eğitim aldıkları dönem ve sonrasında çalıştıkları dönem göz önünde bulundurularak eğer bir öğrenci 5 yıla kadar ülkede bulunmuşsa Kanada pasaportu başvurusu yapabilir.
Okul mezuniyetlerinin ardından öğrenci rahatlıkla iş bulabilir, eğer bulamazsa okul işe yerleştirme konusunda öğrenciye tam destek sağlar. Part time çalışırken aylık kazançlar minimum 1000-1500 cad arasında, full time çalışma dönemlerinde ise aylık kazanç minimum 2500-3500 cad arasında değişmektedir.
 

Eğitim alabileceğiniz başlıca okullar: Mcgill University, UOT, UBC, UCW, University of Alberta, University of
Regina, Seneca College, Centennial College, George Brown College.
 

**Bu okullara burslu bir şekilde başvurmak için bizleri arayabilirsiniz.

Education Is Here|Yurt Dışı Eğitim

Cihangir Mahallesi Pürtelaş Sokak no 37 Daire 4 Beyoğlu İstanbul

 

Tel: +90 538-344-3665

 

  • Instagram

© 2020 by Education Is Here. Created by Eren Yalçın